Araçlarda Kış Bakımı

Araçlarda Kış Bakımı

Özellikle ülkemizin de bulunduğu enlemlerde yıl içindeki belirli aylarda görülen kış mevsiminde, otomobillerin maruz kaldığı şartlar zorlaşmakta ve bir takım tedbirleri almayı gerektirmektedir.

Kış mevsiminde görülen yağmur ve kar yağışının sıklığı, sıcaklık değişimi ile metal parçalarda meydana gelen esnemeler ve plastik parçalarda meydana gelen bozulmalar, araç lastiklerinin düşük sıcaklık sebebiyle geç ısınması gibi etkenler araçlardaki yol tutuşunu ve güvenli sürüşü olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle güvenli bir sürüş için sonbahar mevsimi bittiğinde mevsimlik lastikler kış lastikleriyle değişilmeli, rot ve balans ayaları yaptırılmalı, silecek lastikleri değiştirilmeli ve araçta bulunan sulara antifriz eklenmelidir. Pendik oto servis mevsim geçişlerinde yaşayabileceğiniz olumsuz durumları kış bakımı ile en aza indirmenize yardımcı olur.

Araç Bakımında Neler Yapılır?

Arabalarda bulunan her parçanın belirli bir kullanım ömrü bulunur. Parçanın yapısına göre değişen kullanım ömrü sebebiyle bir takım rutin bakımlar gereklidir. Belirli kilometrelerde ya da zaman aralıklarında frenlerin, soğutma suyunun, farların, süspansiyon aksamlarının, lastiklerin kontrolleri ile motor yağının, yağ filtresinin, hava filtresinin, polen filtresinin ve yakıt filtrelerinin değişimleri araç bakımı sırasında gerçekleştirilmektedir.

Araç Kış bakımı neden önemlidir?

Araç kış bakımı hem aracınızın hem de can güvenliğiniz açısından oldukça önemlidir. Kış aylarında yol tutuşunu negatif yönde etkileyen kar, buzlanma ve yağmur gibi hava olayları meydana gelir. Araç kış bakımı zamanında yapılıp lastiklerin mevsime uygun modeli ile değişimi, araç sularına antifriz eklenmesi gibi gerekli tedbirler alınmazsa bir kaza durumu ile karşılaşmak işten bile değildir. Pendik oto, araç kış bakımı servisi hizmetimizle araçlarınızı kışa hazırlayarak güvenle kullanabilirsiniz.

Kışın Araçta neler kontrol edilmelidir?

Kış mevsimi geldiğinde aracınızda diğer mevsimlerden farklı olarak bazı kontrolleri yaptırmanız gerekmektedir. Kışın araçta akünün mevcut durumu, lastiklerin yeterli seviyede olup olmadığı, süspansiyon takımları, silecek plastiklerinin yıpranıp yıpranmadığı gibi güvenli bir sürüş için çok önemli parçaların kontrollerinin yapılması sizi olası hem maddi hem de manevi zararlardan koruyacaktır.

İlgili Konular

Baskı Balata Arızası Belirtileri

Baskı Balata Arızası Belirtileri

Rehbere git

Periyodik bakımda ne yapılır?

Periyodik bakım, otomobil üreticilerinin ürettikleri arabalar için kilometre cinsinden belirlenen limitler aralığında yapılmasını tavsiye ettikleri bir işlemdir. Otomobillerin kullanımı esnasında hem trafikte güvenliğin temini hem de aracın ideal performansı sürekli sunması araç periyodik bakımlarının zamanında yapılması ile sağlanır. Araçlarda bulunan elektronik ve mekanik tüm sistemler periyodik bakım işlemi sırasında kontrol edilir. Bu sistemlerin görevini yerine getirip stabil bir performans sunması, araç sürücülerinin periyodik bakımların düzenine sadık kalmaları ile m...

Rehbere git
Periyodik bakımda ne yapılır?
Amortisör Arızaları Nasıl Anlaşılır?

Amortisör Arızaları Nasıl Anlaşılır?

Amortisör Arızaları; farklı şekillerde görülebilmektedir. Örneğin; amortisörde yağ kaçağı sorunu olabilir, amortisör bağlantılarında sorun olabilir, amortisör gövdesi hasar görmüş olabilir, amortisörün bağlantı uçlarında sorun olabilir, amortisör piston mili paslanabilir veya amortisör bir anda kilitlenebilir. Bu ve bunun gibi pek çok sorun amortisör arızaları içerisinde yer almaktadır. Bu sorunları tespit etmek yalnızca yetkili servisin görevidir. Amortisör sorununun oluşmaması açısından düzenli periyotlarla bakım hizmetlerinden yararlanılmalıdır.

Rehbere git

Pendik Oto Sanayi

Aracın yeni gibi çalışır durumda olması ve daime performanslı kalması için alması gereken bakımlar ve kontroller vardır.Marka ve model ayırmaksızın bu kontrolleri sağlamak için Pendik oto sanayi, kaliteli hizmet sunarak araçların dinamik yapısını korumasın ı sağlamaktadır.

Rehbere git
Pendik Oto Sanayi