Göçük Düzeltme
Göçük Düzeltme

Göçük Düzeltme

Göçük düzeltme işlemi kaportanın, üzerindeki boya zarar görmeden aldığı hafif düzeydeki bölgesel hasarların çekme yahut itme yöntemleri ile tamirine verilen isimdir.

Göçük düzeltme işlemi her hangi bir boya, macun vs. gibi aracın orjinalliğini bozacak hasar kayıtlarına sebebiyet vermeyip maliyet açısından düşük miktarlara mal edilebildiği için sıklıkla tercih edilir.

Göçük Düzeltme Nasıl Yapılır?

Göçük düzeltme işlemi bazı teknik donanımlar kullanılarak yapılmaktadır. Bu teknik donanımların hangileri olacağı ise otomobilin kaportasındaki bölgesel hasarın nerede olduğuna göre değişmektedir. Eğer hasar kaportanın iç yüzeyine ulaşılabilecek bir yerde ise göçük düzeltme işlemi çubuklar yardımı ile içeriden dışarıya itmek suretiyle gerçekleştirilir. Fakat hasar kaportanın iç yüzeyine ulaşılma imkânı olmayan bir bölgede ise boyaya zarar vermeyecek ve yapışkan özelliğe sahip ekipmanlar aracılığıyla direkt çekme tekniği ile göçük düzeltme işlemi uygulanır. Hangi teknik kullanılırsa kullanılsın en son olarak onarılan bölgeye pasta cila yapılarak göçük düzeltme işlemi tamamlanır. Pendik kaporta boya servisimiz aracınızda meydana gelen göçükler usta eller tarafından tamir edilmektedir.

Göçük Düzeltmenin Avantajları Nelerdir?

Göçük düzeltme işleminin pratiklik ve uygun fiyata mal edilebilirlik gibi birçok avantajı vardır. Ülkemizde sıklıkla görülen dolu yağışı, park esnasında gerçekleşen hafif düzeyde hasarlar gibi yaşanma ihtimali yüksek olayların çözümünde göçük düzeltme işlemi tercih edilmektedir. Göçük düzeltme işleminin, uygulanması esnasında kaporta boyasının her hangi bir zarar görmemesi sebebiyle araç satışı sürecinde karşınıza çıkacak bir hasar kaydı durumu oluşturmaması, müşteriye düşük fiyatlarda faturalandırılması ve kısa süre içerisinde pratik bir şekilde gerçekleştirilmesi gibi avantajları mevcuttur.

Göçük Düzeltme Hangi Yöntemlerle Yapılır?

Göçük düzeltme işlemi iki farklı yöntemle uygulanmaktadır. İlk yöntem çubuklar vasıtasıyla göçüğün içeriden dışarıya doğru itilmesiyken ikinci yöntem göçüğün dış kısmının ucunda özel yapışkanlar olan çubuklarla dışarıya doğru çekilmesidir. Bu yöntemlerden hangisinin tercih edileceğe, göçük hasarının kaportanın hangi bölgesinde oluştuğunun tespitinden sonra karar verilir. Çünkü içeriden itme yönteminin mümkün olmadığı durumlarda dışarıdan çekme yöntemi tercih etmek gerekmektedir. Pendik göçük düzeltme ihityaçlarınız için online randevu alabilirsiniz.

Hangi Markalara çalışıyoruz

Göçük düzeltme işlemi Hyundai, Toyota, Audi, Citroën, Ford, Mercedes, Volkswagen, Opel, Renault gibi global otomotiv piyasasında en çok tercih edilen bir çok marka araçta uygulanmaktadır. Çeşitli araba markalarına ait kaportaların farklı esneklikler taşıdığını bilen uzman teknik ekibimizle beraber Rensan Bosch Car Servisinde en güncel teknoloji ile müşterilerimize göçük düzeltme işlemini sunmaktayız. Ford, Mercedes, Fiat, Audi, Citroen sayılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Dolu sonrası göçük düzeltme yeterli olur mu?

Ülkemizde özellikle bahar ve yaz aylarınca görülme ihtimali yüksek olan dolu sonrasında oluşacak bir hasar, Rensan Bosch Car Serviste yapılacak hassas bir göçük düzeltme işlemi ile yeterli şekilde giderilebilir.

Göçük düzeltme işlemi sonrası aracın değeri düşer mi?

Göçük düzeltme işlemi sırasında kullanılan teknikler kaportaya yahut boyaya her hangi bir zarar vermediği için araçta her hangi bir tramer kaydı oluşmaz. Aracın değeri özellikle parça değişimleri ve kaportada oluşan kalıcı bir hasar ile düşer. Göçük düzeltme işlemleri ise bu iki duruma da sebebiyet vermemektedir.

Boyasız Göçük Düzeltme Nerelere Uygulanır?

Lokal hasarın oluştuğu kısıma göre farklı teknikler kullanılması gibi bir avantajı barındıran boyasız göçük düzeltme aracın kaportasında oluşan ve kaporta boyasında deformasyona sebebiyet vermeyen her lokal hasarda uygulanabilmektedir.

Düzeltme İşlemi Araca Zarar Verir mi?

Göçük düzeltme işlemi sırasında uygulanacak teknikler, araca her hangi bir zarar vermediği gibi bilakis kaporta üzerindeki boya bütünlüğünü ve kaporta orijinalliğini korur.

İşlem Sonrası Boya Gerekir mi ?

Göçük düzeltme işleminin ilk tercih sebebi araç kaportası üzerinde oluşan hasarların boyasız olarak düzeltilmesi avantajıdır. Çekme ya da itme tekniği uygulanarak gerçekleştirilen göçük düzeltme işlemi sonrasında her hangi bir boya gerekmemektedir.

İlgili Konular

Pendik Oto Tamir

Pendik Oto Tamir

Aracınızın her türlü arızasını giderecek donanımlı bir servisimiz var.

Rehbere git

Periyodik bakımda ne yapılır?

Periyodik bakım, otomobil üreticilerinin ürettikleri arabalar için kilometre cinsinden belirlenen limitler aralığında yapılmasını tavsiye ettikleri bir işlemdir. Otomobillerin kullanımı esnasında hem trafikte güvenliğin temini hem de aracın ideal performansı sürekli sunması araç periyodik bakımlarının zamanında yapılması ile sağlanır. Araçlarda bulunan elektronik ve mekanik tüm sistemler periyodik bakım işlemi sırasında kontrol edilir. Bu sistemlerin görevini yerine getirip stabil bir performans sunması, araç sürücülerinin periyodik bakımların düzenine sadık kalmaları ile m...

Rehbere git
Periyodik bakımda ne yapılır?
Amortisör Arızaları Nasıl Anlaşılır?

Amortisör Arızaları Nasıl Anlaşılır?

Amortisör Arızaları; farklı şekillerde görülebilmektedir. Örneğin; amortisörde yağ kaçağı sorunu olabilir, amortisör bağlantılarında sorun olabilir, amortisör gövdesi hasar görmüş olabilir, amortisörün bağlantı uçlarında sorun olabilir, amortisör piston mili paslanabilir veya amortisör bir anda kilitlenebilir. Bu ve bunun gibi pek çok sorun amortisör arızaları içerisinde yer almaktadır. Bu sorunları tespit etmek yalnızca yetkili servisin görevidir. Amortisör sorununun oluşmaması açısından düzenli periyotlarla bakım hizmetlerinden yararlanılmalıdır.

Rehbere git

Araç kışlık bakımı ne zaman yapmalıdır?

Araç kışlık bakımı, ülkemiz gibi dört mevsimin birden görüldüğü bölgelerde hem can hem de mal kayıplarının önüne geçmek adına oldukça önemli bir rutindir. Hava durumlarının araçlar için zorlayıcı koşulları oluşturmaya başlaması sonbahar mevsiminde yoğun yağmur yağışları ile başlar. Hava sıcaklığı ise yine sonbahar mevsiminde kademeli olarak düşer. Her ne kadar iklim durumları şehirden şehire değişse de araç kışlık bakımı en geç kasım ayı sonu ila aralık ayının başlarında tamamlanmış olmalıdır. Kışlık bakımın geciktirilmesi ya da yaptırılmaması durumunda araç sürüşü, tehlike...

Rehbere git
Araç kışlık bakımı ne zaman yapmalıdır?