Araç Elektrik Sistemleri

Araç Elektrik Sistemleri

Araçta meydana gelen elektrik arızalarını tespit etmek ve yapıcı çözümler bulmak için çalışan Pendik oto elektrik servisi, son teknoloji ölçüm cihazları ile bakım hizmeti sunan yetkili araç servisidir.

Pendik oto servis, araçlarda oluşan veya oluşmaya yüz tutan elektrik sorunlarını gidererek araçlara performans kazandırmaktadır.

Oto Elektrik ve Elektronik Sistem Kontrolü

1. Akü kontrolü
2. Alternatörün bakımı ve şarj kontrolü
3. Sigorta ve rölelerin kontrolü
4. Marş motoru kontrolü
 
Elektrik, aracın parçalarının sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için gerekli olan enerjidir. Elektrik enerjisinin araç içerisinde parçalara iletilmemesi veya elektrik enerjisinin oluşmaması büyük bir sorun teşkil etmektedir. Çünkü aracın çoğu bölümü çalışmak için elektrik enerjisine ihtiyaç duymaktadır.
 
Elektrik: far ve lambaları yakmak, kontrol paneli, motoru çalıştırmak, bujilerin motordaki hava yakıt karışımının ateşlemek, cam silecekleri, klima ve ses sistemi gibi parçaları çalıştırmak için gerekli olan enerjidir. 
 
Pendik oto elektrik servisi, araçlarda gözlemlenen bu elektrik arızalarına çözüm sunmakta ve her işlemi bütçe uyumlu bir şekilde gerçekleştirmektedir.
 

Oto Elektrikçi

Pendik Ford servisi, işlemler sırasında çeşitli alet ve ekipman kullanmaktadır. Bu ekipmanların son teknoloji olması ve araçlarla tam uyum sağlayacak şekilde seçilmesi gerekir.

Oto elektrik bölümünde çalışan kişilerin ince işçilik ve el becerisine sahip olması gerekir. Çünkü elektrik arızalarının giderilmesinde uygulanan bakımlarda dikkat çok önemlidir. Sürekli olarak gelişen ve kendini yenileyen elektrik sistemlerine hâkim olmak ve yeni şeyleri öğrenmeye açık olmak gerekir.

Elektrik işi dikkat gerektiren ve odaklanılması gereken işlerden biridir. Bu anlamda bu bölüm içerisinde alanında uzman ve deneyimli kişilerin çalışması gerekir. Pendik oto elektrik servisine alanında uzman ve bilgili teknisyenler çalışmakta ve işlemler kaliteli bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bir aracın en önemli sistemlerinden biri olan elektrik sisteminin çalışması, akü ve bağlı enerjiler sayesinde gerçekleşmektedir. aracın ilk çalışma anında ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisi aküden sağlanmaktadır. Bunun yanında araçta şarj dinamosu bulunmaktadır. Şarj dinamosu ile araç çalışır haldeyken aküyü şarj etmekte ve akü uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

Aracın elektrikle çalışan herhangi bir bölümünde meydana gelen arızaların çözülmesi için servise başvurulmalıdır. araç sahipleri bu anlamda araca kendi kafasına göre bir işlem uygulamaktan kaçınmalıdır.

İlgili Konular

ABS Beyin Tamiri

ABS Beyin Tamiri

Rehbere git

Araç kışlık bakımı ne zaman yapmalıdır?

Araç kışlık bakımı, ülkemiz gibi dört mevsimin birden görüldüğü bölgelerde hem can hem de mal kayıplarının önüne geçmek adına oldukça önemli bir rutindir. Hava durumlarının araçlar için zorlayıcı koşulları oluşturmaya başlaması sonbahar mevsiminde yoğun yağmur yağışları ile başlar. Hava sıcaklığı ise yine sonbahar mevsiminde kademeli olarak düşer. Her ne kadar iklim durumları şehirden şehire değişse de araç kışlık bakımı en geç kasım ayı sonu ila aralık ayının başlarında tamamlanmış olmalıdır. Kışlık bakımın geciktirilmesi ya da yaptırılmaması durumunda araç sürüşü, tehlike...

Rehbere git
Araç kışlık bakımı ne zaman yapmalıdır?
Pendik Oto Tamir

Pendik Oto Tamir

Aracınızın her türlü arızasını giderecek donanımlı bir servisimiz var.

Rehbere git

Pendik Oto Sanayi

Aracın yeni gibi çalışır durumda olması ve daime performanslı kalması için alması gereken bakımlar ve kontroller vardır.Marka ve model ayırmaksızın bu kontrolleri sağlamak için Pendik oto sanayi, kaliteli hizmet sunarak araçların dinamik yapısını korumasın ı sağlamaktadır.

Rehbere git
Pendik Oto Sanayi