Araç Elektrik Sistemleri

Araç Elektrik Sistemleri

Araçta meydana gelen elektrik arızalarını tespit etmek ve yapıcı çözümler bulmak için çalışan Pendik oto elektrik servisi, son teknoloji ölçüm cihazları ile bakım hizmeti sunan yetkili araç servisidir.

Pendik oto servis, araçlarda oluşan veya oluşmaya yüz tutan elektrik sorunlarını gidererek araçlara performans kazandırmaktadır.

Oto Elektrik ve Elektronik Sistem Kontrolü

Elektrik: far ve lambaları yakmak, kontrol paneli, motoru çalıştırmak, bujilerin motordaki hava yakıt karışımının ateşlemek, cam silecekleri, klima ve ses sistemi gibi parçaları çalıştırmak için gerekli olan enerjidir. Pendik oto elektrikçi hizmetlerimizde, Bosch Car Servis'in kaliteli hizmet alt yapısı ve profesyonel desteğinden yararlanarak
1. Akü kontrolü
2. Alternatörün bakımı ve şarj kontrolü
3. Sigorta ve rölelerin kontrolü
4. Marş motoru kontrolü
 
Elektrik, aracın parçalarının sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için gerekli olan enerjidir. Elektrik enerjisinin araç içerisinde parçalara iletilmemesi veya elektrik enerjisinin oluşmaması büyük bir sorun teşkil etmektedir. Çünkü aracın çoğu bölümü çalışmak için elektrik enerjisine ihtiyaç duymaktadır.
Pendik oto elektrik servisi, araçlarda gözlemlenen bu elektrik arızalarına çözüm sunmakta ve her işlemi bütçe uyumlu bir şekilde gerçekleştirmektedir.
 
Elektrik: far ve lambaları yakmak, kontrol paneli, motoru çalıştırmak, bujilerin motordaki hava yakıt karışımının ateşlemek, cam silecekleri, klima ve ses sistemi gibi parçaları çalıştırmak için gerekli olan enerjidir. 

Oto Elektrikçi

Pendik Ford servisi, işlemler sırasında çeşitli alet ve ekipman kullanmaktadır. Bu ekipmanların son teknoloji olması ve araçlarla tam uyum sağlayacak şekilde seçilmesi gerekir.

Oto elektrik bölümünde çalışan kişilerin ince işçilik ve el becerisine sahip olması gerekir. Çünkü elektrik arızalarının giderilmesinde uygulanan bakımlarda dikkat çok önemlidir. Sürekli olarak gelişen ve kendini yenileyen elektrik sistemlerine hâkim olmak ve yeni şeyleri öğrenmeye açık olmak gerekir.

Elektrik işi dikkat gerektiren ve odaklanılması gereken işlerden biridir. Bu anlamda bu bölüm içerisinde alanında uzman ve deneyimli kişilerin çalışması gerekir. Pendik oto elektrikçi servisine alanında uzman ve bilgili teknisyenler çalışmakta ve işlemler kaliteli bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bir aracın en önemli sistemlerinden biri olan elektrik sisteminin çalışması, akü ve bağlı enerjiler sayesinde gerçekleşmektedir. aracın ilk çalışma anında ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisi aküden sağlanmaktadır. Bunun yanında araçta şarj dinamosu bulunmaktadır. Şarj dinamosu ile araç çalışır haldeyken aküyü şarj etmekte ve akü uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

Aracın elektrikle çalışan herhangi bir bölümünde meydana gelen arızaların çözülmesi için servise başvurulmalıdır. araç sahipleri bu anlamda araca kendi kafasına göre bir işlem uygulamaktan kaçınmalıdır.

Pendik Oto Elektrik Hizmetlerimiz

Pendik oto elektrik hizmet kapsamında araçlarınız için her türlü çözüme servisimizle ulaşabilirsiniz. Aracınızın verimli çalışması için elektrikle çalışan tüm parça ve sistemlerin de çalışır durumda olması gerekir. İç aydınlatmalar, dış aydınlatmalar, elektrik tesisatları, akü ve şarj dinamosu gibi tüm unsurlar araçlar için hayati önem taşır. Elektrikle ilgili herhangi bir arıza ortaya çıktığında bunun çözüme kavuşması büyük önem arz eder. Zira bu tür sorunlar aracın yola güvenle çıkmasını olumsuz etkiler. Arızalı duruma rağmen yolculuk yapmak ise çok büyük bir risk oluşturur.
 
Pendik oto elektrik hizmetleri içinde öncelikli olarak sorunların tanımlanması ve uygun şekilde çözüm bulunması önde gelir. Arızalar tamirle düzeliyorsa bunun maddi açıdan önemli avantajları olacaktır. Parça değişim gerekli ise burada maliyetler biraz daha yüksek olabilir. Buna rağmen asıl amaç aracın sorunlardan kurtulmasıdır. Araçlar üzerinde yapılan tetkik çalışmalarına bağlı olarak oto elektrik sorunları tespit edilir. Arızalı parçalar tamir edilir veya değişimle beraber avantajlı bir sonuca ulaşılır.
 
Servis olarak oto elektrik konusunda çok kapsamlı sunumlarla karşınızdayız. Aracınızın elektrikle çalışan parça ve sistemleri zaman içerisinde arızalanabilir. Yapacağımız düzenli bakım ve kontrollerle birlikte, bu tür sorunları hemen gidermek durumundayız. Usta ekiplerimiz ve kullandığımız yüksek donanım kalitesi ile her türlü elektrik sorununa çare bulmaktayız.
 
Modern yapıdaki servis istasyonlarımız, tamir ve değişim süreçlerinde en güvenilir adreslerdir. Orijinal parçanın tedariki ve başarılı montaj hizmetleri ile araç performansını her zaman beklenen seviyeye çıkarırız. Servisten çıkan araçlarınız yollara daha güvenli şekilde ulaşır. Yolculuk emniyeti konusunda ise kafanızda en ufak bir soru işareti bile kalmaz.
 

İlgili Konular

Pendik Oto Sanayi

Pendik Oto Sanayi

Aracın yeni gibi çalışır durumda olması ve daime performanslı kalması için alması gereken bakımlar ve kontroller vardır.Marka ve model ayırmaksızın bu kontrolleri sağlamak için Pendik oto sanayi, kaliteli hizmet sunarak araçların dinamik yapısını korumasın ı sağlamaktadır.

Rehbere git

Katalizör Arızası

Katalizör, modern otomobillerin egzoz sistemlerinin ayrılmaz bir parçasıdır ve aracın çevreye olan etkisini azaltmak için kritik bir rol oynar.

Rehbere git
Katalizör Arızası
Baskı Balata Arızası Belirtileri

Baskı Balata Arızası Belirtileri

Otomobilinizin vites sistemi, sorunsuz bir sürüş deneyimi için hayati önem taşır.

Rehbere git

Aks Arızası Belirtileri

Otomobillerin en önemli bileşenlerinden biri olan akslar, aracın hareketini sağlamakla birlikte yol tutuş ve güvenli sürüş açısından hayati bir rol oynarlar.

Rehbere git
Aks Arızası Belirtileri