Egzoz Emisyon
Egzoz Emisyon

Egzoz Emisyon

Egzoz emisyonu, içten yanmalı otomobillerin motorlarında gerçekleşen yanma işlemi sonucunda ortaya çıkan egzoz gazının içeriğini tanımlamak için kullanılan bir ibaredir.

İçten yanmalı motor teknolojisinin dünyada yaygınlaşması ve karbon salınımının artması sonucu ortaya çıkan hava kirliliği, küresel ısınma gibi tehlikeleri önlemek adına günümüzde belirli standartlara bağlanmıştır. Pendik oto Egzoz emisyon servisi standartları egzoz gazı içerisinde bulunan nitrojen oksitler, hidrokarbonlar, karbon monoksit ve partiküller olmak üzere dört ana başlık altında belirlenmiştir. Belirlenen bu değerlerin denetimi dünya üzerinde kabul görmüş ve yoğun insan popülasyonunun olduğu bazı bölgelere içten yanmalı motora sahip araçların girişi dahi kısıtlanmıştır. Araçların egzoz sistemleri üzerinde EGR valfi, katalitik konvertör gibi egzoz emisyon değerlerini düşüren parçaların zorunlu tutulması ile beraber otomobillerin doğaya saldığı zehirli gazlar minimuma indirilmiştir. Ülkemizde ve dünyada trafiğe çıkışına izin verilen içten yanmalı motora sahip araçlar hem satış öncesinde hem de satış sonrasında bir takım egzoz emisyon denetlemelerine tabi tutulmaktadırlar. Satış sonrasında zorunlu araç muayene denetlemeleri sırasında yapılan egzoz emisyon testlerinde kritik eşiğin üzerinde değerler veren araçlar trafikten men edilebilmektedir. 

İlgili Konular

Pendik Oto Sanayi

Pendik Oto Sanayi

Aracın yeni gibi çalışır durumda olması ve daime performanslı kalması için alması gereken bakımlar ve kontroller vardır.Marka ve model ayırmaksızın bu kontrolleri sağlamak için Pendik oto sanayi, kaliteli hizmet sunarak araçların dinamik yapısını korumasın ı sağlamaktadır.

Rehbere git

ABS Beyin Tamiri

Rehbere git
ABS Beyin Tamiri
Pendik Oto Tamir

Pendik Oto Tamir

Aracınızın her türlü arızasını giderecek donanımlı bir servisimiz var.

Rehbere git

Amortisör Arızaları Nasıl Anlaşılır?

Amortisör Arızaları; farklı şekillerde görülebilmektedir. Örneğin; amortisörde yağ kaçağı sorunu olabilir, amortisör bağlantılarında sorun olabilir, amortisör gövdesi hasar görmüş olabilir, amortisörün bağlantı uçlarında sorun olabilir, amortisör piston mili paslanabilir veya amortisör bir anda kilitlenebilir. Bu ve bunun gibi pek çok sorun amortisör arızaları içerisinde yer almaktadır. Bu sorunları tespit etmek yalnızca yetkili servisin görevidir. Amortisör sorununun oluşmaması açısından düzenli periyotlarla bakım hizmetlerinden yararlanılmalıdır.

Rehbere git
Amortisör Arızaları Nasıl Anlaşılır?