Kaporta Boya
Kaporta

Kaporta Boya

Kaporta arabaların dışında kalan metal saca verilen isimdir. Hem aracın görünen kısmı hem de olası bir kazada hasar alacak ilk parça olduğu için oldukça önemli bir parçadır.

Pendik kaporta boya servisimizde, aracınızın dış görünümünü en iyi hale getirmek ve meydana gelen kusurları onarmak için siz değerli müşterilerimize profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Aracınızın kaportasında oluşan her türlü hasarı, ister küçük bir çizik ister büyük bir göçük olsun, uzman ekibimiz titizlik ile ele almaktadır. Oto kaporta işlemleri konusunda yılların getirdiği bilgi birikimi sayesinde, aracınızı ilk günkü haline geri döndürüyoruz. Oto kaportanın sağlam olmasının yanında göze hitap eden bir biçimde olması da gerekmektedir. Her hangi bir hasar ya da maruz kalınan bazı deformasyonlar sonucunda kaporta boyaya ihtiyaç duyulabilmektedir. Boyama işlemi ihtiyaca göre değişmekle birlikte kimi zaman lokal yani bölgesel boya olurken kimi zaman ise aracın komple boyanması gerekebilmektedir. Kaporta boya zor ve ustalık isteyen bir iş olduğundan dolayı kime yaptırılacağı özellikle seçilmelidir. Rensan Bosch Car Servisi olarak bir aracın üretildiği fabrikada yapılan kaporta boya ile eşdeğer kalitede bir boyama işlemini sizlere sunmaktan mutluluk duyacağız.

Oto boya neden çatlar?

Otomobillerde kimi zaman dış boyada çatlaklar olmaktadır. Bun durumun birçok sebebi olmakla beraber en önemli iki sebebi aracın eskimiş olması ve boya öncesi yapılan macunun kalın atılmış olmasıdır. Bunun yanında araç boyanırken standart mikronda bir boya atılmamışsa yani normalden daha yoğun miktarda boya kullanılmışsa olağan deformasyondan daha hızlı bir deformasyon gerçekleşerek oto boyasının çatlamasına sebep olacaktır.

Kaporta boya kaç kat atılır?

Bir otomobilde motor, yolcu ve bagaj kısımlarını kaplayan metal çerçeveye kaporta denir. Bu niteliği gereği kaporta tüm dış etkilere açıktır. Hem estetik hem de sağlamlık açısından mühim olan kaporta boya bu nedenlerle birkaç aşamada ve fırın denilen özel bir odada atılmaktadır. Kaporta boya atmaya ilkin yüzey zımparalandıktan sonra astar vurularak başlanır. Astar kuruduktan sonra birinci kat bota atılır ve yine zımpara yapıldıktan sonra son kat boya atılır. En son aşama ise atılan kaporta boyanın verniklenerek parlak bir görüntü elde edilir. Yani kaporta boya toplamda üç kat atılmış olur. Pendik bölgesinde Rensan oto kaporta boya işlemleriniz için servisimiz sizlere güvenilir hizmet sunmaktadır. Hyundai, Toyota, Audi, Citroën, Ford, Mercedes, Volkswagen, Opel, Renault kaporta boya işlemleri için bizlere ulaşabilirsiniz.

Araç boyası kaç günde kurur?

Araç boyaması çok dikkat ve hassasiyet gerektiren bir işlemdir. Fırın adı verilen özel odalarda yapılan araç boyası teknik olarak kaporta yüzeyine uygulandıktan kısa süre içerisinde kurur. Çünkü araca atılan boya 180 ila 200 derece sıcaklıklarda kurutulur ve boyanın kemik bir tabaka halini alması sağlanır. Fakat araç boya işleminden sonra en az bir gün boyunca aracın dinlendirilmesi tavsiye edilmektedir.

Komple oto boya nasıl yapılır?

Aracınızı servisimize teslim ettiğinizde, önce hasarın boyutu ve çeşidi hakkında gerekli tespitler yapılır ve sonrasında en uygun çözüm yöntemi sizlerle açık bir şekilde paylaşılır. Tüm işlemler, şeffaflık ilkesi çerçevesinde ve müşterinin onayı ile başlatılır. Aracınızın ihtiyacı olan tüm kaporta ve boya işlemleri konusunda güvenilir ve etkili çözümler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aracınızın kaporta ve boya bakımının yalnızca estetik bir kusur olduğu yanılgısına düşüp oto kaporta işlemlerini ihmal etmeyin. Nitekim araç kaportasındaki bazı hasarlar güvenlik sorunlarına da yol açabilir. Kaporta ve boya konusunda uzman ekibimize güvenin, bizler de aracınızı yeniden en yeni görünümü ile yollara hazır hale getirelim.
Pendik oto kaporta servisi olarak, aracınızın her türlü kaporta ve boya ihtiyacını karşılayabilecek donanıma vakıfız. Ani gelişen durumlar için hızlı servis seçeneklerimiz ve kapsamlı restorasyon işlemleri için detaylı çalışma programlarımız mevcuttur. Müşteri memnuniyetini öncelemek ve her işlemde yüksek standartları korumak bizim için oldukça büyük bir önem arz eder.
Komple oto boya aracın ya bir kaza sonrası hasar alması ya da eskimeye bağlı deformasyonlar sebebiyle yapılmaktadır. Eğer araç komple boyanacaksa boyama işlemine kaporta yüzeyinin zımparalanması ile başlanır. Akabinde atılacak bir astar boya ile boyanın zemini hazırlanır. Astar katı kuruduktan sonra yeniden zımpara işlemi yapılır ve ilk kat boya vurulur. İlk kat boya da fırın odasında kurutulduktan sonra son kat boya vurularak boyama işlemi tamamlanır. Ancak hem yapılan komple oto boyanın korunması hem de parlak bir görünüm için son olarak vernikleme işlemi de yapılarak komple oto boya süreci tamamlanır.

Pendik Kaporta Boya Hizmetlerimiz

Pendik kaporta boya, bir aracın estetik görüntüsünü korumanın yanında, aracı bazı dış faktörlere karşı bir koruma görevini de üstlenir. Boya, aracın kaportasını su, kir ve UV ışınları gibi zararlı olabilecek maddelere karşı korur. Bu faktörler zamanla, aracın kaportasında paslanma,  yıpranma gibi birtakım hasarlara sebebiyet verebilir, bu yüzden, oto boya işlemleri yalnızca aracın estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda aracın dayanıklılığını da artırır. Bunlara ek olarak oto boya işleminden geçen araçların yeniden satış değeri de artar.
 
Pendik oto kaporta boya işlemleri, araç üzerinde çizik, çarpma veya solma gibi belirli hasarlar varsa oldukça zaruri bir işlem haline gelir. Araç sahipleri, araçlarını ilk günkü gibi korumak ve estetik bir görünüm sağlamak için boya, pasta cila gibi birtakım oto servis işlemlerine başvurabilir. Oto boya, profesyonel servisler tarafından yapılmalıdır. Nitekim boyanın araca uygulanma süreci, kullanılan malzeme ve uygulama tekniği, boyanın dayanıklılığını direkt olarak etkiler.
 
Oto boyanın uygulanma sıklığı, kullanıma ve aracın maruz kaldığı çevresel etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Araç üzerindeki çizikler ve yıpranmalar periyodik olarak onarılırsa, detaylı bir boyama işlemine gerek duyulmaz ama araç ciddi bir kaza geçirdiyse veya aracın boyasında genel itibariyle bir solmuşluk varsa profesyonel bir boya işlemi yapılması zorunlu hale gelmiş demektir.
 
Öncelikle olarak yapılması gereken aracın hasar gören bölgesinin profesyonel bir oto serviste detaylı biçimde temizlenmesidir. Bu işlemin arkasından, çizik ve göçük gibi hasar durumları uygun şekilde onarılır. Temiz ve pürüzsüz bir yüzeye ulaşıldıktan sonra, astar uygulaması gerçekleştirilir. Astar uygulaması, atılan son kat boyanın eşit dağılmasına yardımcı olur ve boyanın daha iyi tutulmasına olanak tanır. Son işlem olarak da, aracın rengine veya araç sahibinin tercihine göre bir renk seçilir ve boya eşit bir şekilde araca uygulanır. Yapılan bu işlemler, araca estetik bir iyileştirme sağlamanın yanı sıra, aracın kaportasını dış etkenlere karşı dirençli bir forma sokar. Bu sebepler ile, aracınızın bakımı onarım işlemleri arasında için oto boya işlemlerini es geçmemek esastır ve Pendik kaporta boya hizmetimiz gibi işlemler, her zaman uzman ellere teslim edilmelidir. 
 

İlgili Konular

Pendik Oto Sanayi

Pendik Oto Sanayi

Aracın yeni gibi çalışır durumda olması ve daime performanslı kalması için alması gereken bakımlar ve kontroller vardır.Marka ve model ayırmaksızın bu kontrolleri sağlamak için Pendik oto sanayi, kaliteli hizmet sunarak araçların dinamik yapısını korumasın ı sağlamaktadır.

Rehbere git

Otomatik Şanzıman Beyni Arızası Belirtileri

Otomatik şanzıman beyni, aracın şanzıman sisteminin merkezi kontrol ünitesidir ve bu sistemin doğru çalışmasını sağlar.

Rehbere git
Otomatik Şanzıman Beyni Arızası Belirtileri
Pendik Oto Tamir

Pendik Oto Tamir

Aracınızın her türlü arızasını giderecek donanımlı bir servisimiz var.

Rehbere git

Periyodik bakımda ne yapılır?

Periyodik bakım, otomobil üreticilerinin ürettikleri arabalar için kilometre cinsinden belirlenen limitler aralığında yapılmasını tavsiye ettikleri bir işlemdir. Otomobillerin kullanımı esnasında hem trafikte güvenliğin temini hem de aracın ideal performansı sürekli sunması araç periyodik bakımlarının zamanında yapılması ile sağlanır. Araçlarda bulunan elektronik ve mekanik tüm sistemler periyodik bakım işlemi sırasında kontrol edilir. Bu sistemlerin görevini yerine getirip stabil bir performans sunması, araç sürücülerinin periyodik bakımların düzenine sadık kalmaları ile m...

Rehbere git
Periyodik bakımda ne yapılır?