Kaporta Boya
Kaporta

Kaporta Boya

Kaporta arabaların dışında kalan metal saca verilen isimdir. Hem aracın görünen kısmı hem de olası bir kazada hasar alacak ilk parça olduğu için oldukça önemli bir parçadır.

Oto kaportanın sağlam olmasının yanında göze hitap eden bir biçimde olması da gerekmektedir. Her hangi bir hasar ya da maruz kalınan bazı deformasyonlar sonucunda kaporta boyaya ihtiyaç duyulabilmektedir. Boyama işlemi ihtiyaca göre değişmekle birlikte kimi zaman lokal yani bölgesel boya olurken kimi zaman ise aracın komple boyanması gerekebilmektedir. Kaporta boya zor ve ustalık isteyen bir iş olduğundan dolayı kime yaptırılacağı özellikle seçilmelidir. Rensan Bosch Car Servisi olarak bir aracın üretildiği fabrikada yapılan kaporta boya ile eşdeğer kalitede bir boyama işlemini sizlere sunmaktan mutluluk duyacağız.

Kaporta boya kaç kat atılır?

Bir otomobilde motor, yolcu ve bagaj kısımlarını kaplayan metal çerçeveye kaporta denir. Bu niteliği gereği kaporta tüm dış etkilere açıktır. Hem estetik hem de sağlamlık açısından mühim olan kaporta boya bu nedenlerle birkaç aşamada ve fırın denilen özel bir odada atılmaktadır. Kaporta boya atmaya ilkin yüzey zımparalandıktan sonra astar vurularak başlanır. Astar kuruduktan sonra birinci kat bota atılır ve yine zımpara yapıldıktan sonra son kat boya atılır. En son aşama ise atılan kaporta boyanın verniklenerek parlak bir görüntü elde edilir. Yani kaporta boya toplamda üç kat atılmış olur. Pendik bölgesinde Rensan oto kaporta boya işlemleriniz için servisimiz sizlere güvenilir hizmet sunmaktadır. Hyundai, Toyota, Audi, Citroën, Ford, Mercedes, Volkswagen, Opel, Renault kaporta boya işlemleri için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Oto boya neden çatlar?

Otomobillerde kimi zaman dış boyada çatlaklar olmaktadır. Bun durumun birçok sebebi olmakla beraber en önemli iki sebebi aracın eskimiş olması ve boya öncesi yapılan macunun kalın atılmış olmasıdır. Bunun yanında araç boyanırken standart mikronda bir boya atılmamışsa yani normalden daha yoğun miktarda boya kullanılmışsa olağan deformasyondan daha hızlı bir deformasyon gerçekleşerek oto boyasının çatlamasına sebep olacaktır.

Araç boyası kaç günde kurur?

Araç boyaması çok dikkat ve hassasiyet gerektiren bir işlemdir. Fırın adı verilen özel odalarda yapılan araç boyası teknik olarak kaporta yüzeyine uygulandıktan kısa süre içerisinde kurur. Çünkü araca atılan boya 180 ila 200 derece sıcaklıklarda kurutulur ve boyanın kemik bir tabaka halini alması sağlanır. Fakat araç boya işleminden sonra en az bir gün boyunca aracın dinlendirilmesi tavsiye edilmektedir.

Komple oto boya nasıl yapılır?

Komple oto boya aracın ya bir kaza sonrası hasar alması ya da eskimeye bağlı deformasyonlar sebebiyle yapılmaktadır. Eğer araç komple boyanacaksa boyama işlemine kaporta yüzeyinin zımparalanması ile başlanır. Akabinde atılacak bir astar boya ile boyanın zemini hazırlanır. Astar katı kuruduktan sonra yeniden zımpara işlemi yapılır ve ilk kat boya vurulur. İlk kat boya da fırın odasında kurutulduktan sonra son kat boya vurularak boyama işlemi tamamlanır. Ancak hem yapılan komple oto boyanın korunması hem de parlak bir görünüm için son olarak vernikleme işlemi de yapılarak komple oto boya süreci tamamlanır.

Uygun Kaporta Boya Hizmetlerimiz

Pendik kaporta boya hizmetimiz uygun ve ekonomiktir. Aracınızın kaportası ile ilgili tüm sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturacak atölye ve istasyonlara sahibiz. Teknik personelimiz, her konuda deneyimli donanımlı ve başarılıdır. Aracınızda ihtiyaç olarak görülen konularda, özenle hazırlayıp sunduğumu hizmetler size bu konuda büyük yardımlar sağlayacaktır.

Genel olarak müşteri memnuniyetine uygun bir perspektifte çözüm ve fırsatlar hazırlamış durumdayız. Aracınızın kalitesini ve gücünü korumak için attığımız adımlar, her zaman en iyi sonucu vermiştir. Bazen boyasız göçük düzeltme hizmetlerimiz sunulurken, bazen de kaporta işlemleri, macun çekme, boya ve pasta cila hizmetleri, servisimiz tarafından sunulan hizmet gereklilikleri içerisinde yer almaktadır. Aracınızın değerini korumak için çalışmalarımız sürmektedir. 

Kaporta Boya Ve Cila Hizmetleri

Pendik kaporta boya çözümlerimiz servisimizde sizi bekliyor. Aracınızın kaportasına ait gerekli işlemler servisimiz tarafından dikkatlice çalışmalarla sağlanıyor. Aracınızın parlak ve ışıltılı bir görüntü elde etmesi, maddi manevi iyi bir değere ulaşması anlamına gelmektedir. Bu konuda yapacağınız masraflar, aracınız için maddi değer yükseltici çözümler olacaktır. Servisimizin boya atölyesinde çok geniş kapsamlı hizmetler sunulmaktadır. Yine kaporta ile ilgili tüm hizmetlerimiz, büyük bir titizlikle yürütülmektedir.

Aracınızın kalitesine ve marka değerine yakışır çözümler, servisimiz tarafından dikkatli çalışmalarla desteklenmektedir. Hiç geç kalmadan buradaki önemli hizmetlerimizi değerlendirmeli ve buna göre çözümlerden yardım almalısınız. Kaporta ile ilgili işlemleri yerine getirirken, servisimizin çok geniş imkânlarından bahsetmek gerekir. Kaportaya yapılan müdahale sonrasında, boya işlemleri yine profesyonel ekipler ve kaliteli malzemelerle yerine gelir. Daha sonrasında aracın parlak ve ışıltılı görüntüsünü ortaya çıkarmak, maddi açıdan değer yükseltmek anlamına gelir. Prestijiniz için ve araç değeriniz için, mutlaka servisimizin bu tür hizmetlerinden yardım almalısınız.

İlgili Konular

Amortisör Arızaları Nasıl Anlaşılır?

Amortisör Arızaları Nasıl Anlaşılır?

Amortisör Arızaları; farklı şekillerde görülebilmektedir. Örneğin; amortisörde yağ kaçağı sorunu olabilir, amortisör bağlantılarında sorun olabilir, amortisör gövdesi hasar görmüş olabilir, amortisörün bağlantı uçlarında sorun olabilir, amortisör piston mili paslanabilir veya amortisör bir anda kilitlenebilir. Bu ve bunun gibi pek çok sorun amortisör arızaları içerisinde yer almaktadır. Bu sorunları tespit etmek yalnızca yetkili servisin görevidir. Amortisör sorununun oluşmaması açısından düzenli periyotlarla bakım hizmetlerinden yararlanılmalıdır.

Rehbere git

Pendik Oto Tamir

Aracınızın her türlü arızasını giderecek donanımlı bir servisimiz var.

Rehbere git
Pendik Oto Tamir
Periyodik bakımda ne yapılır?

Periyodik bakımda ne yapılır?

Periyodik bakım, otomobil üreticilerinin ürettikleri arabalar için kilometre cinsinden belirlenen limitler aralığında yapılmasını tavsiye ettikleri bir işlemdir. Otomobillerin kullanımı esnasında hem trafikte güvenliğin temini hem de aracın ideal performansı sürekli sunması araç periyodik bakımlarının zamanında yapılması ile sağlanır. Araçlarda bulunan elektronik ve mekanik tüm sistemler periyodik bakım işlemi sırasında kontrol edilir. Bu sistemlerin görevini yerine getirip stabil bir performans sunması, araç sürücülerinin periyodik bakımların düzenine sadık kalmaları ile m...

Rehbere git

Araç kışlık bakımı ne zaman yapmalıdır?

Araç kışlık bakımı, ülkemiz gibi dört mevsimin birden görüldüğü bölgelerde hem can hem de mal kayıplarının önüne geçmek adına oldukça önemli bir rutindir. Hava durumlarının araçlar için zorlayıcı koşulları oluşturmaya başlaması sonbahar mevsiminde yoğun yağmur yağışları ile başlar. Hava sıcaklığı ise yine sonbahar mevsiminde kademeli olarak düşer. Her ne kadar iklim durumları şehirden şehire değişse de araç kışlık bakımı en geç kasım ayı sonu ila aralık ayının başlarında tamamlanmış olmalıdır. Kışlık bakımın geciktirilmesi ya da yaptırılmaması durumunda araç sürüşü, tehlike...

Rehbere git
Araç kışlık bakımı ne zaman yapmalıdır?