Araç İç & Dış Aydınlatma Sistemleri

Araç İç & Dış Aydınlatma Sistemleri

Otomobillerde bulunan iç ve dış aydınlatmalar farklı farklı işlevlerde olsalar da temel de aynı yapının parçalarıdır ve ihtiyaç duydukları enerjiyi aküden alırlar.

 Araç iç aydınlatması bir araba için kullanım konforu ve estetik görünüm olmak üzere iki farklı nedenlere dayanarak dizayn edilir. Bir arabanın içerisinde tavan, okuma, zemin ve kapı, bagaj, torpido aydınlatma, makyaj ve gösterge lambaları gibi aydınlatma unsurları bulunur. Bu aydınlatma unsurları hem güvenli bir sürüş hem de sağladıkları konforlar açısından bir araç için olmazsa olmaz pozisyondadırlar. 

Arabalarda bulunan dış aydınlatmalar ise ön ve arka dış aydınlatmaları olarak ikiye ayrılırlar. Temel görevleri güvenli bir sürüş olsa da insanın bulunduğu her alanda olduğu gibi estetik kaygılarla tasarlanan ve araç marka/modelleri ile özdeşleşmiş bazı aydınlatma tasarımları da bulunur. Ön dış aydınlatmaları park lambaları, kısa farlar, uzun farlar, sinyal ve sis lambalarından oluşur. Bu lambalar hava karardığında mümkün olan en uzun görüş mesafesini temin etmek, olası kazaları engellemek ve sağa/sola dönüşlerde fark edilmeyi sağlar. Arka dış aydınlatmaları, ön aydınlatma unsurlarından farklı olarak sürüş esnasında ya da araç durduğunda fark edilmeyi ve sürücünün gerçekleştirmeyi düşündüğü hamleyi, takip eden araç sürücüsüne aktarma görevini görür. Arka dış aydınlatmalar; arka park, stop,  sis, sinyal ve geri vites lambaları unsularından oluşur. Pendik araç, oto iç - dış aydınlatma sistemlerinizin arıza tespit ve onarım işlemlerinizi Bosch kalitesiyle çözüme kavuşturabilirsiniz.

İlgili Konular

Pendik Oto Tamir

Pendik Oto Tamir

Aracınızın her türlü arızasını giderecek donanımlı bir servisimiz var.

Rehbere git

Araç Beyninden Kilometre Sorgulama

Rehbere git
Araç Beyninden Kilometre Sorgulama
Pendik Oto Sanayi

Pendik Oto Sanayi

Aracın yeni gibi çalışır durumda olması ve daime performanslı kalması için alması gereken bakımlar ve kontroller vardır.Marka ve model ayırmaksızın bu kontrolleri sağlamak için Pendik oto sanayi, kaliteli hizmet sunarak araçların dinamik yapısını korumasın ı sağlamaktadır.

Rehbere git

Baskı Balata Arızası Belirtileri

Otomobilinizin vites sistemi, sorunsuz bir sürüş deneyimi için hayati önem taşır.

Rehbere git
Baskı Balata Arızası Belirtileri